Islandi korvpalli kõrgliigast KR Reykjaviki klubist tuleb meie meeskonda tagasi Saimon Sutt!

Eelmise hooaja seljatrauma tõttu sisuliselt vahele jätnud 27-aastane ja 201 cm pikkune viskav tagamängija on varemgi suvepealinna särgis pallinud.

Saimon Sutt:”Viimati mängisin 5vs5 korvpalli ca kuu aega tagasi Islandil, nii et väikene paus on sisse jäänud aga olen hoidnud teistmoodi ennast vormis ja loodetavasti saan ruttu nö mänguvormi tagasi.

Treeningud on olnud pigem individuaalsed. Palju jõusaali, viskamist, jooksmist, rattaga sõitmist jne.

Seda hooaega alustasin septembri alguses Islandi kõrgliiga meeskonnas KR Reykjavik. Tagasi koju tulin detsembri alguses, kuna minu ja klubi visioon/mängujoonis või siis stiil ei klappinud ning ühiselt otsustasime, et jätkamine seal ei ole kasulik mulle ega neile endile. Olen neile igal juhul tänulik võimaluse eest. Hetkel olen juba põnevil uueks väljakutseks ning ootan uuesti väljakule jooksmist Pärnu särgis. Nagu John ütleb siis ” Saalis näeme,rsk!

Pärnu peatreener Gert Kullamäe jääb hetkel kommentaaridega tagasihoidlikuks, kuna vaatavad päev päeva järel, mis seisus Sutt hetkel on. „Kui ta terve on, on sellest meeskonnale väga suur kasu. Hetkel aitame ta ree peale ja vaatame, mis edasi,“ rääkis Kullamäe.

 

Tartus korvpallurina tuule tiibadesse saanud Sutt on koduses kõrgliigas aastate jooksul mänginud meie juures, Tartu Ülikooli ja Avis Utilitas Rapla särgis ning hooajal 2019/20 sai ta ennast proovile panna Austria kõrgliigas Oberwarti meeskonnas.

Austria meistriliigas olid Suti põhiturniiri keskmised numbrid 19 mänguga 23,1 minutit, 11,1 punkti, 3,2 lauapalli ja 2,2 söötu. Hooajal 2020/21 Raplas mängides kogus ta Paf Eesti-Läti liigas keskmiselt 31,2 minutit, 11,5 punkti, 3,9 lauapalli ja neli söötu.

2021/22 sai tagamees kirja vaid kolm karikamängu ja kolm kohtumist Eesti-Läti liigas ning pidi seejärel seljatrauma tõttu hooaja lõpetama.

Märtsis tegi Korvpall24 Sutiga intervjuu, mida saab lugeda:https://korvpall24.ee/saimon-sutt-liitus-tartu-ulikooliga-annan-endast-101-et-saaksin-see-hooaeg-veel-platsile-naasta/

Nostalgitseda saab ka meie youtube lehel: https://www.youtube.com/watch?v=O9sZ0OOdFLE

#pärnusadam